Jak upevním trezor nebo sejf?

Váš nový trezor, sejf nebo i skříň na zbraně by měly být správně ukotveny, bez možnosti převrácení.

Správné ukotven trezor nelze jednoduše odcizit. I proto vždy doporučujeme trezor nebo sejf ukotvit minimálně o nábytek nebo do podlahy. Správně ukotven sejf, trezor nebo i skříň na zbraně jsou postrachem každého zloděje.

Ukotvení trezoru

VEZMĚTE NA VĚDOMÍ:

Každý trezor, který je lehčí než 1 000 kg musí být ukotven do betonové podlahy nebo do pevného komponentu (beton). Množství trezorů v naší nabídce spadá právě do této kategorie.

V případě, že trezor není ukotven, a i přesto ho chcete pojistit, prosíme, vždy před zakoupením trezoru konzultujte možnosti pojištění s konkrétní pojišťovnou.

NÁŠ TIP

Před koupí trezoru, sejfu, skříně na zbraně nebo stěnového trezoru, prosíme, vždy konzultujte předem všechny možnosti ohledně ukotvení a montáže. Vyhnete se tak nepředvídatelným překvapením.

Kotvení pro certifikované trezory podle EN 1143-1

V PODSTATĚ EXISTUJÍ 3 MOŽNOSTI KOTVENÍ A PŘIPEVNĚNÍ


 • Ukotvení o podlahu
 • Uchycení na stěnu
 • Ukotvení do stěny

UKOTVENÍ O PODLAHU

  • Před ukotvením zkontrolujte nosnost podlahy, případně místa, kde chcete trezor ukotvit. Kotvení musí být převedeny do betonové podlahy, aby bylo stabilní a odolné. Kotvení v horní vrstvě (v potěru) není dostatečné.

  • Zkontrolujte, zda v místě ukotvení nejsou žádné trubky nebo podlahové topení, které by mohly být ukotvením porušeno.

 • Zkontrolujte, zda je trezor nebo sejf před samotným ukotvením v rovině. V případě potřeby odstraňte překážky, které brání ve stabilním a vodorovném ukotvení (podlahové lišty, drobné nerovnosti a podobně).
Ukotvení trezoru

Ukotvenie na stenu

  • Ukotvení na stěnu vyžaduje, aby stěna byla vyhotovena z kvalitního a pevného materiálu (nejlépe beton).

  • U některých ohnivzdorných modelů, se prosíme, ujistěte, zda může být konkrétní model ukotven o stěnu. Některé modely našich výrobků nelze ukotvit o zeď, protože by se ukotvením o stěnu porušily jejich technické vlastnosti (např. ztráta ohnivzdornosti).

  • Ukotvení o stěnu vždy provádějte po řádném zkontrolování konkrétní stěny, odstraňte případné nerovnosti, které by mohly zabránit řádnému ukotvení.

 • V případě potřeby neváhejte požádat o pomoc další osobu, která vám pomůže s ukotvením a zároveň zajistí, že ukotvení proběhne bezpečně a bude nápomocná v případě potřeby.
Ukotvení trezoru

UKOTVENÍ DO STĚNY

V případě potřeby nabízíme modely trezorů a sejfů, které lze přímo ukotvit do stěny. Ujistěte se, že tloušťka betonové obezdívky kolem trezoru nebo sejfu bude minimálně 10 cm.

Každý produkt obsahuje přehledný návod, jak ho v případě potřeby ukotvit do stěny, respektive ho do stěny zazdít.

Stejně jako u jiných našich produktů, je dobré, pokud vám s ukotvením do stěny pomůže další osoba. Ukotvení bude rychlejší a bezpečnější.

V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat.

Ukotvení trezoru

Trezory bez certifikace dle EN 1143-1

NA CO NEZAPOMENOUT?


Pokud si vyberete trezor nebo sejf, které nejsou certifikovány podle normy EN 1143-1, prosíme, vždy se informujte u konkrétní pojišťovně o možnosti pojištění takového produktu. Stejně tak vám pojišťovna poskytne informaci o možné částce, kterou lze takto pojistit.

Pokud se rozhodnete, že svůj trezor, sejf nebo skříňku na zbraně umístěte do nábytku, zvolte skříň, komodu nebo podobný, větší kus nábytku. Důležité je, aby byl produkt o nábytek řádně upevněn a jeho odcizení tak bylo co nejvíce ztíženo.

 • Ujistěte se, že konkrétní nábytek, do kterého chcete trezor nebo sejf umístit má dostatečné rozměry pro takový produkt. Zároveň zkontrolujte stabilitu takového nábytku. Velko výhodou je, pokud je možné nábytek dodatečně uzamknout a ztížit přístup pro potencionálního zloděje.
 • Trezor nebo sejf umístěte na bezpečné ale zároveň dobře přístupné místo. Vyhněte se horním poličkám skříní, případně místům, kde budete potřebovat pro přístup stoleček pod nohy nebo žebřík.
 • V závislosti na zvoleném modelu trezoru, sejfu nebo skříně na zbraně je součástí balení i materiál určený k ukotvení. Zároveň jsou připraveny otvory k ukotvení na zadní nebo spodní straně, případně na obou stranách najednou. Materiál určený k ukotvení je testován a proto je pro správné ukotvení třeba použít pouze tento přibalený materiál.

Instalace trezoru nebo sejfu do domácnosti

NAPLÁNUJTE SI INSTALACI TREZORU JEŠTĚ BĚHEM PLÁNOVÁNÍ DOMÁCNOSTI


Ideální je, pokud spolu s plánováním nové domácnosti zároveň plánujete i umístění nového trezoru nebo sejfu. Můžete tak vytvořit ideální místo pro trezor a zajistit jeho správnou instalaci do pevného podkladu nebo stěny.
Zároveň budete vědět, kudy vedou důležité kabely, případně trubky a jeho instalace tak bude o to jednodušší. Zároveň nepoškodíte jiné součásti domácnosti.

V případě, že plánujete nebo jste již namontovali i podlahové topení, řádně zkontrolujte jeho vedení. Vyhnete se tak možnému poškození při instalaci trezoru nebo sejfu na podlahu. Také je důležité zkontrolovat celkovou nosnost podlahy, abyste předešli případnému zhroucení po instalaci příliš těžkého trezoru. Samozřejmě, při instalaci můžete využít profesionální služby, které vám pomohou.

Každý model má připravené otvory pro ukotvení. Jejich rozložení se liší v závislosti na konkrétním modelu sejfu, trezoru nebo skříně na zbraně. Otvory mohou být na spodní i zadní straně, případně na obou stranách. Prosíme, určitě nevrtejte otvory dodatečně. Produkt ztratí své vlastnosti a nebude možné ho pojistit. Zároveň na jeho ukotvení použijte pouze přibalený materiál.
V případě jakýchkoliv nejasností kontaktujte přímo výrobce nebo prodejce, který vám rád poradí, jak postupovat.

Nezapomeňte si odložit návod od produktu, který se vám může hodit později.

NABÍZÍME PROFESIONÁLNÍ MONTÁŽ

V případě, že si nejste jisti, zda ukotvení trezoru nebo sejfu zvládnete svépomocí, neváhejte se na nás obrátit. Nabízíme vám možnost profesionální montáže a ukotvení podle vašich požadavků. S podobným druhem práce máme několikaleté zkušenosti a nasmlouvaných partnerů. Častokrát se stává, že profesionální montáž a ukotvení vyžaduje poštovného, proto je dobré se o této skutečnosti předem informovat.